Przedstawiciele grupy DBK zastanawiali się w jaki sposób wspomóc przedsiębiorców w prowadzeniu swoich biznesów. Sami wiedzą jak wszystkie czynności są czasochłonne i kosztowne. Dodatkowo ciągły niepokój o swoje samochody i kierowców potrafi zabrać sen z powiek. Aby mieć wszystko pod kontrolą stworzyli autorski projekt telematyki DBK Fleet Management. Posiada on wiele funkcji i udogodnień, które podbiły serca wielu kierowników branży TSL.

 

DBK Fleet Management – zalety z użytkowania

DBK Fleet Management to telematyka, która została przemyślana w każdym calu aby pomóc przedsiębiorcom, ale i kierowcom w wykonywaniu ich trudnego zawodu. Do najważniejszych należą:

-Udogodnienie dla kierowców; rozczytanie danych z tachografu przysporzyło czasem kłopotów nie jednemu kierowcy. Aby ustrzec się przed błędami, które mogą być kosztowne w skutkach wprowadzono w telematyce DBK Fleet Management opcję automatycznego sczytywania danych z tachografu. Dzięki temu kierowca dokładnie wie w jakim momencie może udać się na zasłużony odpoczynek.

W przypadku usterek telematyka też pomoże! Czasem kierowca na drodze musi podjąć trudną i odpowiedzialną decyzję – czy jechać dalej z usterką i zaryzykować stworzenie poważniejszego problemu czy tez udać się naprawić samochód marnując przy tym swój cenny czas. Konsultanci telematyki pomogą w podjęciu tej decyzji analizując usterkę od A do Z. Wsparcie na drodze jest bardzo ważne!

-Udogodnienie dla przedsiębiorców; muszą oni trzymać rękę na pulsie jeśli chodzi o zapewnienie rentowności całej firmy. Ciągle rosnące wydatki na paliwo bywają uciążliwe. Telematyka DBK Fleet Management pozwala na monitorowanie spalania na każdym odcinku trasy przez co przedsiębiorca czarno na białym będzie wiedział czy jego kierowcy jeżdżą mniej lub bardziej agresywnie. Może poskromić ich zapędy i zredukować koszty.

Dodatkowo telematyka pozwala na monitorowanie terminów płatności ubezpieczeń i przeglądów. Mogą one wypaść z głowy zapracowanemu kierownikowi, a oprogramowanie szybko przypomni o zobowiązaniach. Pozwoli to uniknąć przykrych kar za niedotrzymanie terminów.

 

Podsumowanie

Kontrola całej floty w jednym miejscu – to możliwe! Samochody posiadają wbudowane moduły GPS co podnosi poziom bezpieczeństwa i chroni przed przykrymi kradzieżami swojej floty. Dzięki dobrze dobranej telematyce przedsiębiorca może spać spokojnie i łatwiej zarządzać swoją firmą przewozowa.