Na rynku nieruchomości możemy znaleźć dużo atrakcyjnych ofert używanych mieszkań. Daje to duże pole do popisu dla inwestorów, którzy chcą mieć pewny zysk. Żeby inwestycja nam się zwróciła, musimy kupić małe mieszkanie, najlepiej dwu pokojowe. Musimy szukać mieszkania w jak najniżej cenie, ponieważ później musimy zainwestować w remont.

Jeśli mamy odłożony kapitał to z wynajmu mieszkania będziemy czerpać zyski praktycznie od razu po remoncie. W innym przypadku musimy wziąć kredyt. Raty będziemy spłacać z pieniędzy od najemcy, dzięki temu nie musimy się tym martwić. Po kilku latach powinniśmy spłacić kredyt, a mieszkanie zacznie przynosić zyski. Inwestowanie w używane nieruchomości pod wynajem to dobry biznes na przyszłość. Gdy będziemy wynajmować kilka mieszkań, możemy liczyć na zarobek dużo większy niż praca na etacie. Jest to dobra opcja dla wszystkich, żeby zacząć swoją przygodę z inwestowaniem. Dodatkowo jest to pewny zysk, ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na zakup mieszkania, i dlatego szybko znajda się chętni najemcy.

Mieszkania pod wynajem najlepiej schodzą małe, które są idealne dla singli lub młodej pary. Jednak jeśli w okazyjnej cenie kupimy większe mieszkanie, możemy je przekształcić w dwa mniejsze, i dzięki temu czerpać większe zyski z jednego lokalu. Większe mieszkanie jest idealne do wynajmowania studentom. Wtedy każdy pokój może zająć inna osoba. W wyborze mieszkania kierujmy się jego lokalizacją. Szybciej znajdziemy najemcę lokalu, do którego jest dobry dojazd i który w pobliżu ma przystanki komunikacji miejskiej.