Można zaobserwować, że z roku na rok coraz więcej przedstawicielek płci pięknej podejmuje decyzję o regularnym bieganiu. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przy podjęciu decyzji o zakupie obuwia do biegania?

 

Rodzaj nawierzchni

Rodzaj nawierzchni ma zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Panie powinny mieć świadomość, że buty przeznaczone do utwardzonych nawierzchni doskonale zdadzą egzamin w przypadku biegania po kostce brukowej, szosie czy asfalcie. Wspomniana odzież sportowa będzie charakteryzowała się przede wszystkim odpowiednią cholewką i właściwą amortyzacją.

Z kolei obuwie przeznaczone do biegania (https://mmsport.pl/pol_m_ONA_Obuwie_Sportowe-3738.html) w terenie świetnie sprawdzi się w lesie czy górach. Buty cechuje przede wszystkim agresywny bieżnik. Został on bowiem wyposażony przez producenta w kolce i wypustki. W ten prosty sposób obuwie będzie zdecydowanie lepiej trzymało się podłoża. Godny uwagi jest również fakt, że cholewka buta w tym przypadku będzie znacznie wytrzymalsza.

Na rynku dostępne są również buty lekkoatletyczne. Najbardziej charakterystycznym elementem tego produktu będą kolce lekkoatletyczne. Koniecznie należy zaznaczyć, że są one wyposażone w metalowe kolce, które zdecydowanie pomagają w trzymaniu się podłoża.

 

Częstotliwość biegania

Kobiety, które mają zamiar biegać sporadycznie powinny zaopatrzyć się w buty, które będą przede wszystkim komfortowe. Istotne znaczenie mogą mieć wtedy także walory estetyczne. Z kolei przedstawicielki płci pięknej, które planują systematyczne uprawianie tego sportu powinny zaopatrzyć się w obuwie wyposażone w systemy technologiczne. Zdecydowanie podniosą one dynamikę obuwia, a także poziom amortyzacji.

 

Waga

Należy mieć świadomość, że im cięższa będzie biegaczka, tym jej obuwie powinno być lepiej amortyzowane. Znacznie podniesie to poziom ochrony stawów oraz mięśni.

 

O czym koniecznie należy pamiętać?

Przedstawicielki płci pięknej koniecznie powinny zdawać sobie sprawę, że nawet najbardziej zaawansowane buty nie będą w stanie uchronić ich przed ewentualnymi kontuzjami, jeżeli nie zadbają odpowiednio o bieganie. Panie nie powinny zapominać o właściwym odżywianiu czy odpowiedniej rozgrzewce.