Istnieją osoby, które są aktywne fizycznie dla zdrowia lub chcą osiągnąć jakiś sukces. Niezależnie od tego w jakiej kategorii dana osoba się znajduje ma jakiś swój cel – czy to sylwetkowy czy medalowy. Jednakże, każde z nich spędza jakąś część swojego czasu na ćwiczeniach, podczas których poddaje swoje ciało wysiłkowi. Praktycznie zawsze pierwsze skrzypce grają tutaj mięśnie. Odpowiednia ich ochrona i suplementacja pozwoli na lepsze wyniki dając poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji.

Sprawdź: https://wxnlabs.com/k/aminokwasy/

BCAA – pozwól swoim mięśniom się rozwijać

BCAA to suplement diety dostępny w praktycznie każdym sklepie z podobnymi specyfikami. Są nim aminokwasy rozgałęzione takie jak leucyna, izoleucyna, walina. Każde z nich pełni określone funkcję, które składając się na siebie dają ogólny efekt preparatu. Lecz powoli, najpierw trochę fizjologii:

Mięśnie każdego człowieka składają się z białek, a one z aminokwasów. Podczas wysiłku fizycznego mięśnie niejednokrotnie ulegają rozciągnięciom, uszkodzeniom i mikrourazom. Poniekąd nie jest to takie złe – wtedy mięśnie w procesie regeneracji mogą rosnąć większe i silniejsze. Jednak do wzrostu potrzeba im dostarczyć podstawowego materiału budulcowego jakim są aminokwasy. Szczególnie ważnymi są wyżej wymienione 3 aminokwasy. Są one egzogenne – znaczy to, że konieczne jest pozyskanie ich z pożywieniem. I tutaj przychodzi z pomocą BCAA, które zawiera ich komplet dzięki którym dostarczy się mięśniom odpowiedniego paliwa napędowego.

Efekty

Przeprowadzono szereg badań odnośnie BCAA i wszystkie jednogłośnie stwierdziły, że osoby aktywnie ćwiczące i zażywające BCAA wykazywały się dużo mniejszą obolałością po treningu, przyrostem siły i lepszą ich regeneracją. BCAA hamuje rozpad mięśni, pomaga procesom anabolicznym, zapewnia kształtną sylwetkę czy redukuje tkankę tłuszczową. Jest to bardzo popularny suplement ze względu na to, że nie wykryto u niego żadnych skutków ubocznych.

 

Dodatki

Ciekawymi dodatkami są tauryna czy glutamina, które możemy znaleźć w tym suplemencie. Dzięki temu osoby przystępujące do ćwiczeń będą bardziej pobudzone co pozwoli na lepszą intensyfikację tej jednostki treningowej.