Dobrze działająca szuflada to nie tylko obudowa, lecz także prowadnica. To dzięki niej możliwe jest prawidłowe działanie szuflady, która przesuwa się w obu kierunkach wewnątrz zabudowy meblowe. Szuflada to bardzo ważne miejsce w każdym pomieszczeniu. Może ona przechowywać w swojej zabudowie cenne przedmioty i chronić bądź ukrywać je przed innymi. Znajdują się tam również mniej istotne rzeczy, po które sięga się dziesiątki razy w ciągu dnia. Aby zapewnić sprawne korzystanie z szuflady i cieszyć się jej funkcjonalnością należy dobrać odpowiednią prowadnice, z której wszyscy domownicy będą zadowoleni.

 

Prowadnica dolnego montażu – szyk i elegancja

Prowadnice dolnego montażu stanowią hit sprzedażowy ostatnich lat. Są z powodzeniem wybierane przez wielu projektantów wnętrz, którzy z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół wykańczają określone pomieszczenia. W zgranej kompozycji dla perfekcjonistów nie ma miejsca na błędy i niedociągnięcia. Gdyby one powstały cała praca mogłaby pójść na marne. Wiele osób tak postrzega klasyczne prowadnice, które odstają od szuflad po ich wysunięciu i wręcz rażą w oczy swoim wyglądem. Gdy dana osoba nie przykłada szczególnej wagi do wyglądu otoczenia to z pewnością nie będzie mu to przeszkadzać. Lecz w przeciwnym przypadku może być to problematyczne. Na szczęście firma Furnica posiada w swojej ofercie prowadnice dolnego montażu, które jak sama nazwa wskazuje znajdują się pod obudową szuflady. Dzięki takiemu rozwiązaniu po odsunięciu szuflady po jej bokach nie znajdują się żadne srebrne elementy, które mogłyby być widoczne. Cała funkcjonalna część jest niewidoczna dla innych, przez co cały wygląd otoczenia nie zostaje zniszczony.

Aczkolwiek nie należy zapominać o innych funkcjonalnych rozwiązaniach jakie mogą zostać zaprojektowane w prowadnicach i ułatwiać życie osób z nich korzystających. Do takich można zaliczyć również mechanizm cichego domyku. Jest on szczególnie ważny w momencie obecności w domu innych osób, które łatwo obudzić. System ten wyhamuje nawet bardzo rozpędzoną szufladę przez końcem jej drogi i spokojnie dosunie ją do końca jej ramy. Dzięki temu nieprzyjemny dźwięk uderzenia drewno o drewno nie powstanie i nie będzie irytował innych domowników.

 

Podsumowanie

Dobra i funkcjonalna prowadnica, które bez zbędnej atencji spełnia w 100% swoją funkcje jest na wagę złota. Każdy kto marzy o prostym i dopasowanym pomieszczeniu powinien się zastanowić nad jej kupnem.