Każdy bardziej skomplikowany zabieg kosmetyczny wymaga od ciebie tego, abyś się do niego jak najlepiej przygotowała. Nie możesz sobie tego bagatelizować. Nie możesz zakładać, że to lekarz czy kosmetolog zrobi za ciebie wszystko, bo tak na pewno nie będzie. Depilacja laserowa potrafi okazać się w stu procentach bezpieczna dla skóry i ogólnego zdrowia, ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy umiejętnie się do niej przygotowujesz.

Sprawdź: Depilacja laserowa pach – Depilacja.pl

Lasera można użyć wyłącznie na nieopalonej skórze. Oznacza to dla ciebie tyle, że na mniej więcej miesiąc (a najlepiej i dłużej) przed zaplanowaną wizytą w gabinecie musisz zrezygnować i z naturalnego opalania, i z używania samoopalaczy (dostępnych pod postacią kosmetyków). To bardzo ważne, by na ciele nie było świeżej opalenizny, jednak równie ważne jest to, aby ciało nie było suche czy tym bardziej podrażnione. Postaraj się więc na jakieś cztery tygodnie przez zabiegiem z zrezygnować również z używania pewnych silniej działających kosmetyków, głównie tych zawierających kwasy owocowe, retinol oraz witaminy A i C. Wszelkie podrażnienia musisz też wcześniej wyleczyć i się ich pozbyć. Jeżeli nie potrafisz tego sama zrobić, zwróć się po pomoc do dermatologa bądź kosmetologa, aby lekarz przepisał ci jakąś mocniejszą maść na receptę.

 

Depilacja laserowa wymaga też od ciebie trzymania się pewnych zaleceń już po zabiegu. Bezpośrednio po usunięciu owłosienia powinnaś zmienić swoją codzienną pielęgnację na bardziej delikatną i naturalną. Nie używaj więc silnie drażniących środków. Zrezygnuj z używania zwykłego mydła, mocnych żeli pod prysznic, produktów na bazie alkoholu czy silnie działających kwasów. Jeżeli natomiast pozbywałaś się włosków z pach, na jakiś czas musisz odstawić też dezodoranty i antyperspiranty. Zastąpisz je zwykłym kremem z alantoiną.