W mieszkaniu każdej osoby na świecie z pewnością znajduje się szuflada. Służy ona do przetrzymywania różnego rodzaju przedmiotów mniej lub bardziej cennych i wyciągania ich w odpowiednim momencie. Aby móc bezpiecznie i sprawnie korzystać z szuflady niezbędne jest zamontowanie dobrego rodzaju prowadnicy, która dzięki temu, że działa jak szyny zapewnia płynny i swobodny przesuw szuflady po swojej powierzchni. Dzięki temu możliwe jest otwieranie i zamykanie każdej szuflady. Jednak prowadnica prowadnicy nie równa i dobrze jest wybrać taki model, który będzie podporządkowany do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

Rolkowe prowadnice – lekkość i prostota

Jednym z rodzajów prowadnicy używanych w szufladach są szuflady rolkowe. Dostępne są na stronie Furnica, która tworzy swoje prowadnice z dbałością o każdy detal podczas ich produkcji. Dzięki temu są możliwie jak najlepiej wykonane. Prowadnice rolkowe charakteryzują się tym, że są wykonane głównie z tworzyw sztucznych takich jak plastik i dodatki innych różnego rodzaju materiałów. Sprawia to, że nie charakteryzują się największym udźwigiem ze stawki, jednak maja też swoje plusy. Ich montaż jest dosłownie dziecinnie prosty dlatego też są chętnie wybierane przez osoby, które będą same chciały je zamontować. Dodatkowo występują w różnych wersjach kolorystycznych co może być przydatne w dobraniu ich do koloru pokoju w którym się znajdują. Idealnie nadają się do przechowywania lekkich przedmiotów codziennego użytku. Jednak trzeba uważać, żeby nie przeciążyć szuflady, którą podtrzymują gdyż może się załamać.

Pełen wysuw prowadnice meblowe Furnica

Jednak szuflady z prowadnicami rolkowymi to nie wszystko – na rynku występują również inne różne rodzaje prowadnic, na które warto zwrócić uwagę. Ich największym konkurentem są prowadnice kulkowe – są o wiele mocniejsze i posiadają większy udźwig dlatego też warto używać ich w momencie kiedy dana osoba ma chęć przechowywać w swojej szufladzie ciężkie materiały jak tony książek czy też papierów. Prowadnice kulkowe zawdzięczają swoją odporność i wytrzymałość materiałowi z którego są wykonane. Dzieje się tak dzięki mocnemu metalowi odpornego nawet na zmiany temperatury. Dzięki temu mogą być używane nawet w różnego rodzaju fabrykach produkcyjnych.

 

Wnioski

Aby dobrze dopasować prowadnice szufladową do swoich potrzeb należy dokładnie przeanalizować to, co będzie się przechowywać w danej szufladzie. Jeśli to będą lekkie przedmioty to śmiało można zakupić lekką prowadnice rolkową, natomiast jeśli chce się przechowywać większe przedmioty warto zastanowić się nad wyborem prowadnicy kulkowej.