Noże survivalowe to bardzo wytrzymałe i niezawodne noże. Noże te należą do najcięższej kategorii noży outdoorowych. Pierwotnie mają pomagać ludziom w sytuacjach awaryjnych. Noże survivalowe mogą być używane w ekstremalnych okolicznościach. Jeżeli chcemy być zabezpieczani na nieszczęśliwe wypadki, zawsze powinniśmy nosić taki ze sobą.

Zobacz: noże survivalowe – forestknives.pl

Jeżeli zgubimy się w lesie lub przydarzy nam się coś niedobrego, posłużą nam one jako narzędzie niezbędne do naostrzenia przedmiotów znalezionych na przykład w lesie, ale nie tylko. Noże survivalowe mogą służyć nam także do obrony przed atakiem dzikich zwierząt, a także w niektórych okolicznościach do oskórowania zwierzyny, Noże survivalowe zbudowane są najczęściej ze stali nierdzewnej, która jest odporna na uszkodzenia. Istnieją także noże wykonane z włókna węglowego, lecz będą one charakteryzowały się mniejszą odpornością na uderzenia i inne rodzaje uszkodzeń, natomiast dłużej utrzymają swoją ostrość. Jeżeli chodzi o długość takiego noża to będzie ona wynosiła około dziesięciu, czasem nawet dwudziestu, a w skrajnych przypadkach trzydziestu centymetrów. Jeśli mówimy o cenie owych noży to zaczyna się ona od stu złotych, a kończy nawet na kilku tysiącach, przy czym pamiętać należy, że za kilkaset złotych będziemy w stanie kupić przyzwoity i niezawodny nóż survivalowy.

Noże te posiadają wiele wariantów różniących się rękojeścią, ostrzem, materiałem, zastosowaniem, a także oczywiście ceną po jakiej będziemy w stanie taki nóż nabyć. Podsumowując, jeżeli chcemy zabezpieczyć się przed wieloma rodzajami niebezpieczeństw, pomóc nam w tym mogą noże survivalowe, które są niezbędnym elementem przetrwania o czym z pewnością wie każdy kto w życiu spotkał się z sytuacją zagrażającą życiu.