Wynajem samochodów bywa naprawdę bardzo pomocny w sprawach biznesu przewozowego. Posiada on wiele pozytywów, które przekonują do siebie wielu przedsiębiorców. Stałość kosztów, bezpieczeństwo, większe możliwości i oszczędność czasu… Dodatkowo wynajem samochodów ciężarowych do zadań specjalnych poszerza kwalifikacje firmy zapewniając mu wyższy poziom renomy. Co warto wiedzieć o wynajmie samochodów specjalistycznych?

 

Wynajem samochodów specjalistycznych – większe możliwości firmy

Wynajem samochodów ciężarowych to bardzo dobra metoda na lepsze wybicie się na rynku. Panuje na nim niewielka konkurencja jeśli chodzi o ten segment, więc o wiele łatwiej jest zdobyć zlecenia i nawiązać nowe znajomości z zleceniodawcami. Jednak posiadając samochody specjalistyczne na własność można popaść w dół finansowy związany z kosztami ich utrzymania, a przestojami w zleceniach. Niestety takie samochody wymagają najczęściej specjalnego traktowania, regularnych przeglądów instalacji. Sama eksploatacja jest bardzo droga, a gdy jeszcze dojdą usterki to może to naprawdę zaboleć nawet najbogatszych przedsiębiorców. Często sam zakip takiego pojazdu do koszty nie do przeskoczenia, więc stawiając wszystko na jedną kartę można nieprzyjemnie się przejechać…

 

Aby uniknąć takich sytuacji warto jest postawić na wynajem samochodów specjalistycznych u sprawdzonego najemcy. W takiej umowie znajduje się wiele informacji na temat przeglądów, usterek czy też po prostu utrzymania samochodu. Dobry najemca dba o wszystko, więc osoba wynajmująca ściąga z siebie naprawdę sporo ciężaru! Można wybrać wynajem krótkoterminowy, który będzie idealny na spontaniczne zlecenia lub można budować prężniej swoją markę decydując się na wynajem długoterminowy.

 

Przykładem samochodów użytkowych do zadań specjalnych mogą być ciężarówki typu chłodnie, które przetrzymują w określonej temperaturze przewożone materiały. Z reguły sięga ona od -30 do +30 stopni C. Idealna do przewożenia pożywienia. Innym przykładem są specjalnie zaprojektowane cysterny przewożące łatwopalne materiały i substancje jak paliwo. Takie pojazdy naprawdę muszą być dobrze przystosowane do transportu.

 

TRUCKCARE – bezpieczeństwo i wszechstronność

TRUCKCARE to najemca, który dostarcza nie tylko klasycznych samochodów ciężarowych i dostawczych, ale także samochodów specjalistycznych. Szerokie doświadczenie, zaufanie i wszystkie serwisy eksploatacyjne w jednym sprawiają, że TRUCKCARE jest idealnym kandydatem na najemcę każdego przedsiębiorcy!