Sportowe ubrania kojarzone są głównie z wygodą. Okazuje się jednak, że stylizacje tego typu wybierane są często także ze względu na chęć bycia modnym. Podobnie jest z biustonoszami sportowymi – oprócz nieocenionego wsparcia dla aktywnych fizycznie pań, są także ciekawym rozwiązaniem stylizacyjnym dla tych niezwiązanych ze sportem. Jakie funkcje posiada taki stanik? Czy rzeczywiście zawładnął światem mody?

Wyjątkowe wsparcie biustu

Wśród ofert staników sportowych można znaleźć takie przypominające najzwyklejsze topy, a także te z miseczkami oddzielającymi piersi. Każdy z nich ma swoje zastosowania, jednak nie u każdej kobiety sprawdzają się te same. Biustonosze wykonane z cienkiego, zwykłego materiału zwykle są dobre dla kobiet o małych biustach. Takie staniki nie posiadają funkcji podtrzymujących piersi, ale zapewniają wygodę noszenia. Wystrzegać się ich powinny panie, które posiadają rozmiar miseczki od C. Oprócz tego, że biust nie ma wsparcia, nie wygląda on dobrze, tracąc swój kształt, jędrność i ogólną prezencję. Biustonosze sportowe, które najczęściej są oznaczane jako przeznaczone do sportów o średniej lub wysokiej intensywności, zapewniają najlepsze podtrzymanie biustu nawet w trudnych warunkach – np. podczas ćwiczeń siłowych lub biegania. Marki sportowe takie jak Under Armour lub Diadora zwykle oferują rozmiary staników od S do XL, ale można też znaleźć te, które podają na opakowaniu rozmiar miseczki, by jeszcze dokładniej móc określić parametry.

Moda w wydaniu sportowym

Biustonosze sportowe, ze względu na swoją różnorodność szturmem wdarły się do świata mody. Sięgają po nie już nie tylko panie uprawiające jakiś konkretny rodzaj aktywności fizycznej, ale także te pragnące nosić stylowy dodatek. Biorąc pod uwagę to, że oprócz estetyki, staniki sportowe zapewniają także nieporównywalną ze standardowymi biustonoszami wygodę, nie dziwi tak wielkie zainteresowanie tym elementem garderoby. Marki sportowe stały się również niejako wyznacznikiem dobrego gustu lub statusu modowego, więc założenie czegoś z logo uznanej firmy (np. Diadora, Under Armour) jest po prostu stylowe. Trudno także zaprzeczyć widocznym dla wszystkich faktom – sportowy look już dawno wyszedł z siłowni na ulice, inspirując wiele osób.

Bez względu na to, czy ćwiczy się regularnie, okazjonalnie, czy wcale, warto mieć w szafie choć jeden biustonosz sportowy. Przecież wygodę i styl zawsze dobrze jest mieć pod ręką, a tego typu bielizna niezaprzeczalnie należy do grupy najbardziej komfortowych i gustownych.