Craftpoint to kaletniczy sklep w którym można znaleźć wszystkie potrzebne do wyrobu skórzanych produktów akcesoria. Od materiału, po narzędzia, aż po farby do impregnacji. Każdy wie, że diabeł tkwi w szczegółach, a ręcznie robione wyroby to ogrom pracy jaką trzeba włożyć w ich wytworzeniem. Aby pomóc kaletnikom w tym procesie wprowadza się coraz więcej ciekawych narzędzi zwiększających precyzję pracy oraz przyśpieszającym ją. Lecz są pewne fundamenty, które nie zmieniają się od lat. Są nimi wybijaki do otworów pod szew, które można nabyć w sklepie Craftpoint. Co to takiego?

 

Sprawdź: wybijaki do otworów pod szew – CraftPoint

 

Wybijaki do otworów – zestaw

Zestaw 4 wybijaków jest podporządkowany do kategorii narzędzi do cięcia i wycinania skóry. Ich głównym zadaniem jest wyżłobienie otworów w powierzchni skóry, przez które będzie można w swobodny sposób przeprowadzać nici służące spojeniu odpowiednich fragmentów skóry. Precyzyjne otwory są bardzo ważne, gdyż proces szycia jest jednym z najważniejszych etapów tworzenia skórzanych wyrobów – decyduje on o trwałości i odporności produktu.

 

Wybijaki obecne w zestawie to 4 sztuki narzędzi tworzące 4mm otwory. Każdy z nim posiada różną ilość możliwości powstania otworów dzięki czemu można przyśpieszyć swoją prace i sprawić, że będzie jeszcze bardziej precyzyjna. A jeżeli mowa o precyzji – należy pamiętać, że warto jest nanieść wcześniej punkty na powierzchnie skóry w których chce się, aby powstały otwory. Tylko wtedy będzie miało się pewność co do regularności i dokładności powstania otworów.

Wybijaki wykonane są w stali nierdzewnej dlatego też są bardzo silne i z pewnością wytrzymają niezliczoną ilość uderzeń w nie młotkiem w celu wykonania dziur.

 

Podsumowanie

Craftpoint to sklep, który został stworzony z czystej pasji do kaletnictwa. Twórcy sami korzystają z swoich produktów przez co są pewni co do ich jakości – takie podejście zdecydowanie podnosi poziom zaufania. Z czystym sercem można powiedzieć, że wybijaki dostępne na sklepie są bardzo dobrym i potrzebnym narzędziem, które każdy kaletnik powinien posiadać.